Pagina 1 van 3

Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 31 jul 2015, 03:00
door Sylvia & Bob
2014..... samen met Bob :dog: loop ik ons rondje we hebben zoals altijd ontzettend veel lol.
Bob helemaal, hij is heel sociaal, speels, leergierig en een echt maatje.
In overbos (Beverwijk) komen we een hondje tegen, een pup, een Hollandse Smoushond, bleek tijdens het praatje met het bazinnetje, met een wachtlijst van ongeveer een jaar!!!!
Thuis gelijk alles gelezen over dit ras (waar ik nog nooit van had gehoord) en het TFP. Op slag verliefd op het hondje en het karakter en wij besloten toch maar om een jaar te wachten (terwijl wij eigenlijk voor een Oud Duitse Herder zouden gaan)!!!
Op 13 augustus plaatste ik het topic: Geduld is een schone zaak. ... maar toch! Op 15 september ben ik lid geworden van de club en ontvingen wij het clubblad (elke keer weer een verrassing) en op 26 mei werden wij dan eindelijk gebeld voor een reutje....
Omdat wij heel graag aan het TFP mee wilden doen en ik me in mijn mannen huishouden soms erg alleen voel :shy: besloten wij toch te wachten op een teefje.

Dat wachten duurde vanaf toen gelukkig niet zo lang.... op 09 juni werden wij gebeld...... er was op 3 juni een pup voor ons geboren in Twello :yes2: !

Ik ga proberen om zo af en toe wat over Sarah te plaatsen in dit topic......

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 31 jul 2015, 07:16
door Jeanette
Leuk om de belevenissen rond jullie Sarah te kunnen volgen.
:thumbsup:

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 31 jul 2015, 10:52
door Maureen
Leuk! Avonturen van Sarah :)

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 31 jul 2015, 11:49
door Trix
Leuke naam

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 31 jul 2015, 13:27
door Alida
Leuk :) mooie naam hoor! Groetjes Alida :smile:

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 03 aug 2015, 17:19
door Erna
Leuk. :thumbsup:
Mooie naam.

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 04 aug 2015, 11:37
door Sylvia & Bob
Sarah is op 3 juni geboren als tweede pup van een nestje van 8.... ze kreeg de naam Cootje.
In eerste instantie dachten ze dat Cootje een reutje was maar "het reutje" bleek een teefje en dus werden wij gebeld :jeah2:
Cootje woog op de eerste dag 220 gram en op 15 juni gingen haar oogjes open. In de vijfde week werd er een navelbreukje geconstateerd waardoor ze helaas uitgesloten is van het TFP. Met zes weken woog ze 2200 gram en op zaterdag 25 juli (7,5) week woog ze bijna 3000 gram.

Cootje is dus geboren met de naam Cootje maar door een foutje staat er Bobbie op haar stamboom (wij zijn het inmiddels gewend..... bij ons gaat bijna alles niet helemaal zoals het hoort :crazy: ). Wij noemen haar echter Sarah wat in het Hebreeuws princes betekent. Wij wilden een oud hollandse naam vanwege het ras maar omdat smous verweven is met het joodse volk vonden wij deze naam eigenlijk heel passend.

Dit was een kleine uitleg over de naam Sarah aka Bobbie aka Cootje!

Hoe ging het vanaf zaterdag?

Zaterdag de 25e juni hebben wij Sarah opgehaald in Twello daar hebben wij kennis kunnen maken met Brennie de vader van de pups (die overigens mama Babs weer woest aantrekkelijk vond :jeah: )

Na het ondertekenen van de benodigde stukken gingen wij weer richting huis, Sarah heeft de hele rit als een blok geslapen. Op weg naar huis belanden wij in de "unieke" storm maar daar heeft zij in ieder geval niets van meegekregen.

Thuis gekomen hebben wij haar op haar eigen tempo kennis laten maken met de overige huisbewoners, Bob. .... de twee katten en Henk onze baby Ara. Met Bob was ze gelijk de grootste vriendjes en de katten.... nou ja iedereen weet wel hoe katten zijn :roll:
De eerste nachten waren een drama.... Bob hebben wij beneden laten slapen toen hij klein was en dat ging gelijk goed maar Sarah.... nee met haar werkt dat niet. Nu begint ze de nacht beneden en vanaf een uur of drie, half 4 verhuist ze naar onze kamer. Als wij haar niet halen (wat Bob nooit gedaan heeft doet ons meisje wel....) komt ze zelf naar boven. We hebben om dat te voorkomen maar een traphekje geplaatst!

We proberen elke dat wat nieuws: met de auto weg, naar opa en oma, naar de kinderboerderij (op veilige afstand dan) en het strand (niet in de buurt van het water en gedragen tot aan het "harde" zand). Vandaag gaan we een rondje winkelcentrum en morgen een bezoekje aan de dierenarts voor enting nr. 2.

Het gaat goed met het zindelijk worden, een enkele keer valt er een plasje binnen maar het overgrote deel gebeurd buiten, s'nachts hoeft ze eigenlijk niet te plassen en als wij haar niet horen en ze moet echt doet ze het keurig netjes op het daarvoor bestemde trainings matje.

Al met al een geslaagde eerste anderhalve week.

Alleen het aan de riem buiten lopen vind mevrouw niet zo leuk maar ook dat zal vast goed komen (misschien houdt ze niet van roze :fluit: )

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 04 aug 2015, 12:15
door Erna
Leuk verslag weer, en fijn dat het zo goed gaat.
Al dikke vriendjes met Bob, en met de katten zal het ook wel goedkomen hoor.
Het is me er eentje hoor, nu al de trap opgeklommen. :hihi:

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 04 aug 2015, 13:02
door e kuilboer
He, heerlijk! Lekker lang verhaal: genieten :thumbsup:

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 04 aug 2015, 15:51
door Maureen
Sylvia & Bob schreef: Dit was een kleine uitleg over de naam Sarah aka Bobbie aka Cootje!

Alleen het aan de riem buiten lopen vind mevrouw niet zo leuk maar ook dat zal vast goed komen (misschien houdt ze niet van roze :fluit: )
Aha! Daar kwam het "Bobbie" dus vandaan.........gewoon een foutje.....
En Prinses heten en dan ook nog een roze riem.....tja, dat kan even wennen zijn natuurlijk. Maar komt vast goed :ja:
Ik ben nu alweer benieuwd naar de volgende avonturen :grijns:

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 05 aug 2015, 00:18
door Martine
Leuk verslag! :thumbsup: :ja:

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 08 aug 2015, 21:56
door Karin & Nienke
Klinkt goed allemaal :thumbsup:

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 09 aug 2015, 19:26
door Sylvia & Bob
Part 2: Ik zal het kort houden :hihi:

Inmiddels zijn we weer een aantal dagen verder..... Sarah en Bob zijn de grootste maatjes.... en we zijn een behoorlijk aantal positieve ervaringen verder.
Sarah is superstoer :cool: en totaal niet bang voor wat dan ook of het nou een grote vuilnisauto een Duitse herder, kinderen, vreemde mensen of de supermarkt is. Het is uiteraard allemaal wel heel spannend en ze kruipt soms helemaal in onze nek.
We laten haar alle ervaringen met vier pootjes op de grond op doen maar omdat ze op deze jonge leeftijd nog niet zoveel mag lopen tillen wij haar op de terugweg naar huis lekker op.

Donderdag 06 augustus stond er een bezoekje gepland bij de dierenarts. Ze weegt nu 3650 gram dus het gaat super!! Ze werd kerngezond bevonden door de dierenarts.
Sarah was moe. ....sliep door alles heen maar van dat venijnige prikje werd ze toch wel wakker.

Bij de dierenarts werden wij geattendeerd op de niet gelamineerde identiteitspagina (apart topic geopend).

Ook hebben wij de navelbreuk besproken... het hoeft niet perse erfelijk te zijn, de andere pups hebben het namelijk niet, het kan ook zijn dat moeders de navelstreng te kort afgebeten heeft o.i.d. Ik ben ook erg benieuwd of er bij de pups uit Brennies eerdere nestje ook pups met een navelbreukje zijn. Als wij de buikwand laten herstellen zou zij gewoon pups kunnen krijgen.

Inmiddels weten wij dat ons prinsesje een kampioen graven is.... elk richeltje waar zand ligt moet nader onderzocht worden en ook is Sarah totaal niet bang voor water in tegenstelling tot Bob die totaal niet van water houdt. (Met hem hebben we zelfs een poosje waterwerken gedaan zodat hij wat meer op zijn gemak is in en om het water.)

Dinsdag 18 augustus gaan wij voor het eerst naar puppycursus ben heel benieuwd..... ons prinsesje wil nog steeds niet aan de riem meelopen.... wordt vervolgd!!
(onze lachspieren draaien in ieder geval overuren :ja: )

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 09 aug 2015, 19:39
door Jeanette
Stoer meisje hoor!
En het gaat goed allemaal.. :boogie:

Een navelbreukje 'kan' erfelijk zijn. Onze DA vertelde ons dat er rassen zijn waarbij het heel vaak voorkomt. En soms zijn dat ook heel ernstige navelbreuken, waardoor ze de pup moeten laten inslapen. Hij vond het besluit van het TFP heel verstandig. Zeker omdat hij ook regelmatig zo'n ernstige heel trieste vorm heeft gezien.
Je kunt aan een navelbreuk niet zien of het de erfelijke variant is. Erfelijk betekend niet dat andere broers of zusters het perse moeten hebben....maar wel dat het zich in die ene pup heeft gemanifesteerd.
Om die reden wordt er binnen de smoushonden niet gefokt met hondjes met een navelbreuk.
Ook de eigenaars van onze Tettje vonden het heel jammer en ook Karin had het bij Fien graag anders gezien.

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 09 aug 2015, 20:37
door loes
Er is een scala aan aandoeningen die een trauma-oorzaak kunnen hebben zoals bijvoorbeeld tekort afgebeten navelstreng, staartje bekneld (knikstaart), met de kop een klap gemaakt (epilepsie), maar waarvan de oorzaak niet bewezen kan worden. Bij de smous wordt er dan niet mee gefokt, terwijl bij de meeste andere rassen voor het gemak (of de kassa) van het niet erfelijke scenario wordt uitgegaan.
Andere aandoeningen kunnen met een operatie verholpen worden, ook daar is men in menig ras makkelijk mee.
Ook zonder zulke risico's te nemen kun je er nooit zeker van zijn dat jouw hond van ziektes en mankementen gevrijwaard blijft.

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 09 aug 2015, 20:37
door karin73
Zeker weten... :?

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 09 aug 2015, 21:43
door Sylvia & Bob
Het is een minimaal navel breukje..... en het is ook eigenlijk best heel logisch dat het TFP soms besluit om bijvoorbeeld in het geval van Sarah niet met haar te fokken (zeker nu ik de aanvullende informatie van de forumdames heb gelezen.... dank jullie wel!!!).

Onze lachspieren worden regelmatig door Sarah op de proef gesteld. En ze is ons nog steeds even lief......!!

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 10 aug 2015, 00:10
door Maureen
En dat laatste is en blijft het belangrijkst!
Klinkt als een geweldig prinsesje :ja: en ik ben benieuwd hoe ze het lopen aan de lijn gaat doen. Want dat gaat ze heus wel doen hoor, uiteindelijk :hihi: . Maar ze heeft er een eigen mening over.

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 17 aug 2015, 19:44
door Sylvia & Bob
Part III:

Inmiddels weer een weekje verder, Sarah is nu 10 weken en 4100 gram..... ze doet het dus erg goed!
Ze geniet volop van elke dag en van haar nieuwe vriendjes. Etenstijd is haar favoriete deel van de dag, ze heeft een behoorlijke etenslust en laten haar om die reden ook uit een antischrokbak of kong eten. Ook hebben wij haar zover dat ze gaat zitten en wacht totdat ze het commando krijgt dat ze mag eten.
Aan de (roze :grijns: ) riem lopen gaat inmiddels ook al stukken beter..... en slaapt ze sinds twee nachten beneden zonder te piepen. Henk (de ara) en Bob zijn hier overigens ook heeeeel erg blij mee :jeah2:

Wij noemen Sarah ook wel dwerg labrador ze lijkt er best wel een beetje op (op de 7 weekse foto springt ze er ook echt uit!) En ze heeft zwemvliezen??
Ze verhaart ook behoorlijk (is dat normaal voor een Smous of komt dat omdat het een pup is?)

Morgenochtend de eerste puppy cursus......... heb er zin in!

Re: Sarah aka Bobbie aka Cootje

Geplaatst: 17 aug 2015, 20:33
door Trix
Heel veel plezier met puppyles morgen