Wachtlijstcrisis!

Hoe kom je aan een pup en hoe is het op die wachtlijst?
Gesloten
Jan&Willem
Berichten: 442
Lid geworden op: 02 nov 2013, 18:44

Wachtlijstcrisis!

Bericht door Jan&Willem »

Wij zijn hard toe aan morele ondersteuning en wat vriendelijke bevestiging dat we er goed aan doen vol te houden en te wachten op een heerlijke Hollandse smous. :bibbers:

Na onze introductie op het forum en de uiterst hartelijke ontvangst die we daar mochten beleven (waarvoor nogmaals dank!) hebben we ons een tijdje stil gehouden. En daar was ook een aanleiding voor. Een van de redenen voor onze weloverwogen keuze voor een smous was dat hij overweg moest kunnen met onze twee Bengaalse katers Midas en Felix. Maar vooral het vriendelijke karakter van de smous was voor ons doorslaggevend. Hij past gewoon perfect bij ons.

Echter onze dierenarts overtuigde ons ervan dat we niet al te lang moesten wachten met het nemen van een puppy omdat de katers anders misschien te oud zouden worden om gemakkelijk aan de nieuwe huisgenoot te kunnen wennen. In februari worden ze beiden twee jaar oud. Daar hadden we nooit bij stilgestaan...

Misschien vonden we het wel prettig om een excuus te hebben om niet zo lang meer te hoeven wachten en op aanraden van de huisarts verdiepten we ons eens in het karakter van de Border terriër, die tenslotte ook is gebruikt voor het terugfokken van de smous... Om een lang verhaal kort te maken, inmiddels staan we op de wachtlijst bij enkele Borderfokkers en er is al een teefje gedekt.

Maar gelukkig hebben we ons nog tot niks verplicht want onlangs was ik voor een optreden in Amsterdam en daar liep ik tegen een aardige heer aan die tot mijn verbazing met een prachtige rossige smous liep te wandelen. We raakten aan de praat en ik zag weer waarom we in eerste instantie voor deze prachtige hond gevallen waren. Het was mijn eerste 'live' ontmoeting met een smous en ik was meteen definitief verkocht!

Thuisgekomen kwam de discussie goed op gang. Zijn de Border terriërs niet eigenlijk onze tweede keus? Qua karakter zowel als uiterlijk? We waren er al snel uit dat we ons niet van ons stuk moeten laten brengen en dat we er beter aan doen nog even door te zetten en te wachten op onze beurt voor de hond die we altijd gewild hebben, de heerlijke Hollandse smous.

Ik ga nu onze borderfokkers afzeggen en we bijten ons vast in de gedachte dat het de moeite waard zal zijn om te wachten tot er een smouzennestje is waaruit we een reutje mogen meenemen. Maar we kunnen daarbij wel wat ondersteuning gebruiken en daarom vragen we jullie om ons nog eens te vertellen waarom we absoluut geen andere keuze kunnen maken dan voor een prachtig smouzenpupje...

Om te zorgen dat we nog wat sterker in onze schoenen komen te staan willen we zo snel mogelijk naar om het even welke smouzenbijeenkomst. Wanneer is er weer een wandeling of een RITS-dag? Dan zijn we zeker van de partij!
Jan & Willem
Onze Smous Abel - 22-05-2014 = Mees x Bauke
Onze Bengaalse katers Midas en Felix - 19-02-2012 = Fay-Rose x Bengalivo

Pagina Beestenboel:
(foto's en video's van Abel en Midas & Felix)
Klik op: http://smu.gs/1wrv4bu

Gebruikersavatar
Erna
Berichten: 12924
Lid geworden op: 03 apr 2007, 13:26

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Erna »

Dag Jan en Willem.

Alle smouzeneigenaren zullen jullie zeggen dat het zeer de moeite waard is om op een smous te wachten. Het zijn zulke leuke honden.
Er zijn natuurlijk ook genoeg andere leuke ras of rasloze honden, maar eenmaal gevallen voor de smous, tsja, dan wil je niet anders.
Wij zijn ooit begonnen met kater Gijs, een hele felle opdonder.
Daar kregen we na een paar jaar Pasja bij, een rasloos, heel rustig hondje. Gijs is altijd de baas geweest. Het waren geen vrienden, maar respecteerden elkaar wel.
Wat Gijs wilde geschiedde, en Pasja hield zich aan zijn regels. Buiten vocht Gijs met alle katten, maar ook honden moesten het ontgelden, vloog zelfs een Duitse Dog aan die het waagde bij ons in de tuin te komen. En de Dog droop af met de staart tussen de poten.
Afijn, Gijs was me er eentje, op dit forum heb ik stukjes over hem geschreven.
Gijs is 18 jaar geworden en Pasja 14.
Daarna kregen we Tirza, onze eerste smous. Zij is een poosje alleen geweest tot poes Sarie erbij kwam. Tirza en Sarie hebben veel samen in een mand gelegen.
Toen Tirza op 12 jarige leeftijd overleed was Sarie al weer een jaar of 8.
Na ruim twee jaar op de wachtlijst te hebben gestaan kwam Lisa in ons leven. Lisa is inmiddels ook al weer ruim 8 jaar en Sarie is vorig jaar op 18 jarige leeftijd overleden. Sarie en Lisa konden het goed met elkaar vinden, hoewel ze nooit samen in een mand hebben gelegen. Ja, met de jaarwisseling zochten ze elkaar op omdat ze alletwee zo ver mogelijk in Lisa haar hok wilde liggen.
Lisa was lief voor Sarie, maar jaagt elke andere kat op als ze de kans krijgt.
Ik denk dat jullie poezen en een hond goed aan elkaar zullen wennen, en denk niet dat het uit maakt of de poezen twee of drie jaar zijn voor een pup zijn intrede doet.
Lisa 26-04-05. Hieke Frouckje v.d. Liefelijke en Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes.

Jan&Willem
Berichten: 442
Lid geworden op: 02 nov 2013, 18:44

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Jan&Willem »

Hallo Erna,

Bedankt voor je leuke verhaal. Het doet ons goed om dat te horen! En inderdaad, eenmaal gevallen voor een smous... we hebben ons even laten afleiden, maar we gaan er nu echt helemaal voor!
Jan & Willem
Onze Smous Abel - 22-05-2014 = Mees x Bauke
Onze Bengaalse katers Midas en Felix - 19-02-2012 = Fay-Rose x Bengalivo

Pagina Beestenboel:
(foto's en video's van Abel en Midas & Felix)
Klik op: http://smu.gs/1wrv4bu

Gebruikersavatar
Charlotte
Berichten: 9177
Lid geworden op: 09 dec 2007, 17:20
Locatie: Reuver

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Charlotte »

Er zijn hier genoeg smouzenbezitters die een poes of kater hebben die er al (lang) was voordat de pup erbij kwam.

Samen met Toos organiseer ik in Sevenum de winterwandeling op zondag 5 januari a.s.
Jullie zijn van harte welkom.
http://www.smoushondenforum.nl/archief/ ... &start=280
Charlotte

Finny (25-7-1998 /08-09-2012)= Shaffie× Ben v.h. Brammersweidje

Guusje (30-10-2004)=Casper× Joepie

Stien (21-11-2012)= Rolly v.d. Heideakkers x Stien Op de Ruiver

Gebruikersavatar
Alida
Berichten: 2361
Lid geworden op: 22 jan 2013, 17:30
Locatie: Hoogeveen

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Alida »

Hoi Jan en Willem, het is echt de moeite waard! Om te wachten, ook hier hebben wij het een paar keer moeilijk gehad, en helemaal als we weer een pupje tegen kwamen. Maar als dan dat ene telefoontje komt, ben je die hele wachtlijst vergeten :ja: en inmiddels genieten wij al bijna 7 maanden van de allerliefste smous van hoogeveen :grijns: voor onze kater Boris was het erg wennen, hij word over een klein poosje alweer 5 jaar.we kunnen nu pas zeggen dat ze elkaar aardig vinden.veel succes met wachten en dat telefoontje komt echt! Groetjes Alida :smile:
Afbeelding

karin73
Berichten: 4401
Lid geworden op: 03 jan 2009, 14:13
Locatie: Etten-Leur

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door karin73 »

Bij ons ook geen probleem hoor, met de kat(ten).
Onze oude kat was 15 toen Suske bij ons kwam wonen. Ze was gewoon de baas, totdat ze daar te zwak voor werd.
Onze huidige kat is net ze oud als Suske, maar wat later bij ons komen wonen.
Zij was net een paar dagen 4 toen Fien geboren werd. Ze spelen heerlijk samen, twee honden en de kat.
Ze vinden wel een weg, als ze in de gaten krijgen dat de hond een blijvertje is, vechten ze elkaar vast het huis niet uit.
groetjes, Karin

Hollands Koetsiertje's Suske 08-06-09 (Do Fija van Horst en Voorde x Bobbie)
Blufpoker's Fien 13-05-2013 (Hollands Koetsiertje's Suske x Teun-Gijs)

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Jeanette »

Wat een wonderlijk advies van de dierenarts.

Zoals hier al gezegd, zo'n combinatie komt heel vaak voor.
Onze poes Knudde was al zeven toen smouspup Sam in haar leven kwam.
Hij had enorm ontzag voor haar.
Maar toen hij een maand negen was renden ze samen om de perenboom.
Knudde hield het na twee rondjes voor gezien..en zat voldaan naast de boom te kijken hoe Sam zich nog wat extra rondjes uitsloofde.

De twee van jullie staan zeker niet te springen bij de gedachte aan een HOND in huis. Maar dat heeft naar mijn idee niets met leeftijd te maken.
Het went wel en met een beetje mazzel worden het dikke maatjes.
Het kan ook zijn dat ze hem gewoon zullen negeren. Ze hebben allemaal hun eigen karakter natuurlijk.
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Gebruikersavatar
loes
Berichten: 11357
Lid geworden op: 08 jul 2007, 21:54
Locatie: Rotterdam

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door loes »

fija en shaffy 009 (Small) (Mobile).jpg
Ik kan daar niet anders dan aan toevoegen dat wij altijd honden en katten hebben gehad, elkaar opvolgend. We begonnen in 1970 met katten, kregen eind 1977 onze 1e hond, een cairn, die op elke kat in de buurt jaagde als ze de kans kreeg en in 1978 kwam daar de 1e smous bij.
Inmiddels hebben we ook nu weer 2 smouzen en 2 katten (behaarde halfsphynxen) en dat gaat prima. Hoewel het 2 broertjes zijn is de 1 opdringeriger en vrijer naar de honden toe dan de ander.
Een pup van onze Fija kwam in een huis met katten waarvan er 1 zeer afwijzend was en de pup belaagde. Na een tijd is dat ook genormaliseerd.

O ja, de katten kregen we toen ze al 6 maanden waren.
Laatst gewijzigd door loes op 18 dec 2013, 19:14, 2 keer totaal gewijzigd.
Catrijn 19-12-1978/30-6-1995
Norma van Abtswoude (Otje van Adhair x Pucky) 10-10-1995 /4-3-2002
Hollands Koetsiertje's Adah (Norma van Abtswoude X Kai) 6-6-1999/4-9-2015
Do Fija van Horst en Voorde 30-11-2006 (Noorderlicht X Rauzer)
H K Jelle 13-5-2004

Gebruikersavatar
Erna
Berichten: 12924
Lid geworden op: 03 apr 2007, 13:26

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Erna »

Smelt!!! Wat een leuke foto Loes.
Lisa 26-04-05. Hieke Frouckje v.d. Liefelijke en Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes.

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Jeanette »

Pieuw en Sam.
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Gebruikersavatar
Erna
Berichten: 12924
Lid geworden op: 03 apr 2007, 13:26

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Erna »

Leuk Jeanette. :ja:
Lisa 26-04-05. Hieke Frouckje v.d. Liefelijke en Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes.

Gebruikersavatar
Alida
Berichten: 2361
Lid geworden op: 22 jan 2013, 17:30
Locatie: Hoogeveen

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Alida »

Prachtige foto's Loes en Jeanette, is mij nog niet gelukt ze samen op de foto te krijgen.groetjes Alida :smile:
Afbeelding

Jan&Willem
Berichten: 442
Lid geworden op: 02 nov 2013, 18:44

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Jan&Willem »

Jongens, jongens, wat een heerlijke opmonterende berichten allemaal! Dat geeft de mens moed. En wat een prachtige foto's! Die laten inderdaad zien dat we ons nergens druk over hoeven te maken. We zijn in elk geval weer een heel stuk gesterkt in onze overtuiging dat het méér dan de moeite waard zal zijn om geduldig te zijn en netjes onze beurt af te wachten. Wat fijn dat jullie ons een steuntje in de rug willen geven. Bedankt!

En Charlotte, we zullen er zeker zijn op de winterwandeling in Sevenum op 5 januari. We kunnen niet wachten om met een vrolijke troep smouzen op pad te gaan. En we zien er ook naar uit een paar eigenaren te ontmoeten!
Jan & Willem
Onze Smous Abel - 22-05-2014 = Mees x Bauke
Onze Bengaalse katers Midas en Felix - 19-02-2012 = Fay-Rose x Bengalivo

Pagina Beestenboel:
(foto's en video's van Abel en Midas & Felix)
Klik op: http://smu.gs/1wrv4bu

Gebruikersavatar
Maureen
Berichten: 8550
Lid geworden op: 12 okt 2012, 11:21
Locatie: Zeist

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Maureen »

Bij ons zijn geen katten (meer), maar dat heeft niets te maken met de aanwezigheid van onze Smousjes. Ook wij hebben goede ervaringen met de combinatie hond en kat. Heb ik geen digitale foto's van.......
Maureen
Bikkel (Stijnke) (10-11-2010: Bella (Kiep) X Berend (Bobbie)) en
Baukje ( 7-11-2000 tot 6-12-2017 : Baukelien (Lienke)X Auke Indy of the Frisian Homestead )
Harm (Dorus)(31-8-2014 : Bikkel (Stijnke) X Jaap (Lou) )

Gebruikersavatar
Charlotte
Berichten: 9177
Lid geworden op: 09 dec 2007, 17:20
Locatie: Reuver

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Charlotte »

Jan&Willem schreef:En Charlotte, we zullen er zeker zijn op de winterwandeling in Sevenum op 5 januari.
:thumbsup: Jullie bijten het spits af op de lijst.
Wij zien jullie in het nieuwe jaar.
Charlotte

Finny (25-7-1998 /08-09-2012)= Shaffie× Ben v.h. Brammersweidje

Guusje (30-10-2004)=Casper× Joepie

Stien (21-11-2012)= Rolly v.d. Heideakkers x Stien Op de Ruiver

Jan&Willem
Berichten: 442
Lid geworden op: 02 nov 2013, 18:44

Re: Wachtlijstcrisis!

Bericht door Jan&Willem »

Leuk Charlotte! We hopen dat er veel leuke smouzen en hun eigenaren mee gaan wandelen. We zijn benieuwd naar de verhalen die ze te vertellen hebben.
Jan & Willem
Onze Smous Abel - 22-05-2014 = Mees x Bauke
Onze Bengaalse katers Midas en Felix - 19-02-2012 = Fay-Rose x Bengalivo

Pagina Beestenboel:
(foto's en video's van Abel en Midas & Felix)
Klik op: http://smu.gs/1wrv4bu

Gesloten