Pagina 1 van 1

Toepoels Hondenencylopadie

Geplaatst: 22 feb 2009, 13:50
door renske
Vandaag weer eens mijn boekenkast (met denk ik zo'n 300 hondenboeken) ingedoken en wat schetst mijn verbazing, in de eerste druk van de Toepoel's staat al een uitgebreid verslag over de Hollandsche Smoushond met rashistorie en raspunten der " Hollandsche Smoushonden Club". Tevens de tweede bijgewerkte en zeer vermeerderde druk van Toepoel's erbij gepakt en daar staat vrijwel hetzelfde over dit ras in.

Mag het misschien niet geheel naast de teksten van het kooikerhondje zetten, maar in de eerste druk is daar nog helemaal niets over de vinden en de tweede druk 1 zin. Natuurlijk is de Smous uitgestorven geweest en teruggefokt, maar ik vind het toch wel bijzonder dat er begin jaren 40 al zoveel op papier is gezet. Voor jullie is dit waarschijnlijk heel normaal, maar ik ben er best verbaasd over :mrgreen:.

Ga vanmiddag maar weer eens de tekst uit het boek van De Nederlandse Rassen van de RvB doorlezen, kom ik vast nog meer te weten.

Re: Toepoels Hondenencylopadie

Geplaatst: 22 feb 2009, 14:26
door Erna
Veel leesplezier Renske. :lol: Leuk om alles na te kijken en dat je zelf de betreffende
boeken er voor in huis hebt.

Re: Toepoels Hondenencylopadie

Geplaatst: 22 feb 2009, 14:40
door Jeanette
Leuk zo'n oude Toepoels !!

Re: Toepoels Hondenencylopadie

Geplaatst: 20 sep 2015, 19:19
door Nienke
Ik struik momenteel elke week de hondenplank in de bieb af, maar vraag me nu steeds af waar Toepoels als naam nu naar verwijst, niet de schrijver. Israël het de serie? Van vroeger dacht ik wel bekend?

Re: Toepoels Hondenencylopadie

Geplaatst: 20 sep 2015, 22:28
door Maureen
Gewoon zoeken op Kynologen P.M.C.Toepoel dan vind je als het goed is een artikel van Ria Hörter in "Onze Hond" over deze kynoloog en zijn publicaties.

Re: Toepoels Hondenencylopadie

Geplaatst: 21 sep 2015, 08:50
door Nienke
Leuk!