Ze is wel mooi geworden hoor Jiske! Maar ik snap helemaal dat je dat zwarte puppypluis mist........hadden wij bij Stijnke ook.
Bevalt het nieuwe huis Moos ook?
Maureen
Bikkel (Stijnke) (10-11-2010: Bella (Kiep) X Berend (Bobbie)) en
Baukje ( 7-11-2000 tot 6-12-2017 : Baukelien (Lienke)X Auke Indy of the Frisian Homestead )
Harm (Dorus)(31-8-2014 : Bikkel (Stijnke) X Jaap (Lou) )
Bij Moos zijn de oren ook wel wat geplukt hoor. Ze had daar best veel haar. Hadden ze eigenlijk nog kaler gemoeten? Ik ga wat dat betreft altijd op mijn moeder af, ik weet dat soort dingen (nog) niet allemaal Kasper ziet er ook mooi uit!
Ik pluk de oren niet kaal maar alleen de onderste helft. Tot aan de vouwlijn zeg maar. En dan de overgang van kaal naar behaard een beetje geleidelijk laten verlopen. Zo vind ik het beter bij het hoofd passen.
Jose, Sammy & Lieveke
Wieske (Sammy) Op de Ruiver (Guusje-Blufpokers O'Terry) & Lieveke Op de Mookerhei
22-05-11 Wieske-Sammy Op de Ruiver X Jurre-Joris) 1-5 Lieveke Loetje Mariken Esther Silke & Sanne
02-04-15 W-Sammy X Pip 2-1 Jochie Noortje Timmy(+Froukje +Ciske)
De plukwijzer is ook een wijzer, toch? Geen wetboek. Maar wel barstensvol goeie tips....... En zolang er nog zoveel verschillende Smouzenvachten zijn moet je je toch voegen naar de vacht van je hond en hoe die er het beste uitziet.
Maureen
Bikkel (Stijnke) (10-11-2010: Bella (Kiep) X Berend (Bobbie)) en
Baukje ( 7-11-2000 tot 6-12-2017 : Baukelien (Lienke)X Auke Indy of the Frisian Homestead )
Harm (Dorus)(31-8-2014 : Bikkel (Stijnke) X Jaap (Lou) )
Over 3 maanden is Bobbie weer aan de beurt voor zijn plukbeurt en vorige week viel me ineens op dat er grote plukken haar in huis lagen. Nader onderzoek leerde mij dat rond zijn heupen de ondervacht los aan het laten was. Zijn eigenlijke vacht zit nog muurvast, dus dit had ik niet aan zien komen. Normaal laat de ondervacht pas echt helemaal tijdens de na-pluk na een plukbeurt los. Hij vond het overigens helemaal niet prettig dat ik aan zijn ondervacht zat te plukken en toen heb ik hem toch maar eens uitgebreid geborsteld waar hij heerlijk voor ging liggen. Een boterhamzakje vol haar was de oogst...
Hij heeft trouwens zo'n dikke vacht dat je het helemaal niet mist en ik ben dan ook niet bang dat hij het in de strenge winter (hopelijk komt die nog?!?) koud zal gaan krijgen.
Ik heb nog niet eerder meegemaakt dat alleen zijn ondervacht zo losliet; jullie wel?
Bobbie "Jonas Mozes van de Liefelijke" - 30-10-2006
Frouckje Babbe-Boo van de Liefelijke x Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes
ik vind geen plukken haar van Lisa. Maar als ze langs mijn zwarte broek loopt zitten er toch hele kleine donshaartjes van haar ondervacht op mijn broek.
Lisa 26-04-05. Hieke Frouckje v.d. Liefelijke en Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes.
Hier ook geen plukken maar als Jelle er is (die heeft in feite de beste vacht van de 3 en wordt 1x in de 9 maanden door een trimster geplukt) dan is dat goed zichtbaar op het kleed. Is volgens mij ook van zijn ondervacht.
Catrijn 19-12-1978/30-6-1995 Norma van Abtswoude (Otje van Adhair x Pucky) 10-10-1995 /4-3-2002
Hollands Koetsiertje's Adah (Norma van Abtswoude X Kai) 6-6-1999/4-9-2015
Do Fija van Horst en Voorde 30-11-2006 (Noorderlicht X Rauzer)
H K Jelle 13-5-2004
Tja. Ik had me voorgenomen het nooooooit meer te doen. Maar ik ben Suske toch weer zelf aan het plukken.
Onze verder altijd rustige Suske schiet echt volledig in de stress van plukken, dus we doen het niet langer dan 5 minuten achter elkaar en dan weer een half uurtje rust. Haar rug is nu kaal, dus nog heel wat te gaan.
groetjes, Karin
Hollands Koetsiertje's Suske 08-06-09 (Do Fija van Horst en Voorde x Bobbie)
Blufpoker's Fien 13-05-2013 (Hollands Koetsiertje's Suske x Teun-Gijs)